041-34249096

ایزوگام

  • یکشنبه 2 دی 1397
  • مقالات
ایزوگام

رعایت عایق کاری یکی از الزامات در سازه های ساختمانی هست که عدم توجه و عدم اجرای صحیح آن در بعضی مواقع خسارت جبران ناپذیری را به سازه ها و ساختمانها وارد می نماید و یکی از راهکارهای مقابله با آن عایقهای رطوبتی می باشد.

دردنیا مخصوصا ایران با توجه به اقلیم وآب وهواونیز وجود منابع عظیم نفتی متداولتربن و ارزانترین عایق رطوبتی قیر میباشد که تا چهل سال پیش آن را بصورت قیر و گونی استفاده میکردند که با پیشرفت تکنولوژی این روش کم کم جای خود را به عایقهای پیش ساخته (ایزوگام) داده است.

با پیدایش ایزوگام و شناخته شدن مزیتهای این نوع عایق ها بتدریج جای خود را در صنعت ساختمان و عمران تثبیت نموده بصورتی که امروزه در همه ساختمانها چه در مرحله فونداسیون –چه در ایزولاسیون دیوارها – سرویسها وپشت بامها همه ایزولاسیونها با لایه عایق رطوبتی ایزوگام انجام می گیرد.

ایزوگام پدیده ایست صنعتی و متکی به دانش و تجربه وفناوری در راستای ایمن سازی سازه ها در برابرنم –رطوبت – باران وبرف می باشد و صد البته جهت تهیه و تولید آن فرایندی صحیح باید طی شود.

خلاصه ای از آنچه جهت تولید ایزوگام لازم هست.

قبل از هر اقدامی بهتراست با مشاوری متخصص در مورد کاری که میخواهید انجام دهید مشاوره کرده و نقاط قوت وضعف خودمان و کار را بسنجیید تا بعدا دچار پشیمانی و ضررهای احتمالی نشوید .اگر تصمیم نهایی شد مراحل لازم را جهت انتخاب زمین – اخذ مجوزهای مربوطه – تهیه نقشه و مسایلی از این دست که همه به ردیف انجام میپذیرد را ادامه میدهیم.

جهت تولید ایزوگام نخست باید فرمول مناسبی تهیه شده و مواد اولیه نسبت به آن فراهم شود البته این کار بعداز به اتمام رسیدن کارهای مربوط به ساخت کارخانه و قبل از استارت آزمایشی انجام می پذیرد.هر کارخانه جهت تولید ،نیازمند فرمولهای مختلف در روند تقاضای مشتری و نسبت مقاومت عایق رطوبتی در مناطق مختلف آب و هوایی(سرد سیری وگرمسیری و.....) می باشد.

نظر بر اینکه هرگونه قیر های تولید شده پالایشگاهی خواص لازم از نظر مقاومت در گرما و سرما را ندارند لذا طبق نظر اداره استاندارد ملی قیر های فوق در تولید عایق رطوبتی نیازمند اصلاح با پلیمرهای لازم را دارد.

در این خصوص شیره یا قیر مورد مصرف ایزوگام (ترکیب قیر وپلیمر و افزودنیهای لازم را اصطلاحا شیره یا قیر اصلاح شده می گوییم.) در میکسرهایی که بدین منظور تهیه شده است عمل آوری می شود.

در خط تولید اولین ایستگاه تغذیه تیشو وپلی استراست که به عنوان بسترهای محصول با هم مچ شده و از اطو یا انبار ذخیره عبور کرده به تشت قیر وارد شده (شیره از قبل فراهم شده به انجا هدایت می شود) و به شیره آغشته واشباع شده در انتهای تشت قیر تنظیم ضخامت جهت تولید ضخامت لا زم که معمولا 4 میلی متر می باشد می گذرد بلافاصله بعد از خروج از تنظیم ضخامت ایستگاه فویل واقع شده که روی نوار را بپوشاند بلافاصله بعد از چسباندن فویل ،لایه به تشت آب وارد میشود با عبور از آب شیره خنک شده و نوار تدریجا صفت میشود تشت اب را معمولا یک الی سه طبقه میسازندوآب موجود با سیستم پمپاژ آب حوض بیرون از ساختمان  یا چیلر سیرکوله میشود  در حین عبور از تشت آب نوار پلی اتیلن بر روی آن کشیده شده احیانا شطرنجی هم میشود الان نوار ما اماده هست ولی هم کاملا خنک نشده و مقداری آب با خود دارد که باید هم خنک و هم خشک بشود بدین منظورنوار تولید شده را به انبار ذخیره میفرستیم تا با انتقال از غلطکها این منظور عملی شود در انتها به رول پیچ یا توپ جمع کن میرسد نوار ما آماده بسته بندی هست که در رولهای 10 متری بسته بندی شود و جهت فروش به بازار ارایه شود.

با توجه به الزام استاندارد در تولید ایزوگام وجود آزمایشگاه وتجهیزات لازمه آن برای هر کارخانه یا واحد تولیدی نیاز و ضروریست تا بتواند ورود مواد اولیه مصرفی وخروجی تولیدات را از نظر کنترل کیفیتهای لازم نظارت نماید.

باید این مورد مد نظر باشد که قسمت اعظم از کیفیت محصول تولیدی بسته به کیفیت دستگاههای تولید می باشد و حتما باید در نظر داشته باشیم که رعایت استاندارد ها و جلوگیری از به هدر رفتن انرژی و جلوگیری از عوامل تولید آلایندگیهای محیط زیستی در اولین دستور کار واحد تولیدی قرار گیرد.

ماشین سازی تبریز ابتکار از سال 1358 با گروهی مهندسین مجرب در طراحی و ساخت ماشین آلات صنعتی در ضمینه قنادی ، نجاری ، پمپ سازی،غذایی وشیمایی فعالیت داشته که با شکل گیری صنعت قیر و ایزوگام این مجموعه از سال 1375 تمام توانمندی و دانش و تکنولوژیای خود را در این صنعت متمرکز نموده که بعنوان اولین سازنده خط تمام اتوماتیک صنعت ایزوگام با تکنولوژی اروپایی را در داخل کشورطراحی  نموده واین دستگاه با سفارش شرکت آذربام (حفاظ) ساخته شد  که با ظرفیت تولید 2400 متر در ساعت بصورت تمام اتوماتیک در این واحد نصب و راه اندازی گردیده است که امروزه شرکت آذربام یکی از واحدهای موفق وزبانزد کشور در صنعت قیروایزوگام میباشد.که بدنبال آن دستگاههای تولید ایزوگام تبریز ابتکار در اکثر نقاط کشور و کشور های همسایه از جمله کردستان عراق نصب و راه اندازی گردیده عمدا از واحد های فعال و موفق می باشند.

خط تولید ایزوگام تمام اتوماتیک

نظر به اینکه سفارشات تبریز ابتکار با دانش و خلاقیت مجموعه مهندسین ماشین آلات و طراحان صنعتی، طراحی و ساخت سفارش انجام می گیرد لذا برابر موقعیت مکانی مشتری دستگاههای  تولید تبریز ابتکار در ابعاد حداقل 30متر طول ،4مترعرض با 4.5 متر ارتفاع و .... حد اکثر 47 متر طول، 4 متر عرض ،6متر ارتفاع  با انتخاب اپشنهای مختلف طبق نظر سفارش دهنده قابل تغییر میباشد که این اپشنها در هر زمان مجددا قابلیت اضافه کردن و نصب با سهولت است.باید متذکر شد کلیه ادوات بتوسط اتصالات پیچ و مهره بهم متصل هستند و به سهولت بدون بهم خوردن ساختار دستگاه قابل دمونتاژ و مونتاژ مجدد می باشد.

ارسال نظر

  • (نمایش داده نخواهد شد)

* فیلدهای الزامی

ما را در جوامع مجازی دنبال کنید!

محصولات ویژه