ورود | ثبت نام
مقدمه ای بر نیاز به قیر پلیمری پرینت پست الکترونیکی

 

امروزه صنعت راهسازی یکی از مهمترین شاخه های مهندسی می باشد که به سرعت در حال رشد است. گسترش سریع شبکه راه ها، افزایش ترافیک و بار محوری ناشی از آن، همچنین افزایش تقاضا برای بهبود کیفیت خدمات، سبب تلاش بیشتر مهندسان به منظور بالا بردن کیفیت راه ها و نگهداری آنها گشته است.
قیر به عنوان چسبنده ای اید آل برای ساخت آسفالت به کار می رود. این ماده در دمای بالا مایع شده می تواند با سنگدانه ها مخلوط شود و آنها را به هم بچسباند و تشکیل آسفالت دهد. در دمای معمول، قیر به صورت یک ماده ویسکولاستیک عمل می کند به علاوه چسبندگی خوبی داشته، در برابر نفوذ آب مقاوم می باشد.
 با این همه، برخی از مشکلات راه ها نظیر خرد شدن آسفالت بر اثر خستگی، ایجاد شیار بر روی آسفالت بر اثر افزایش بار محوری، روان شدن آسفالت در اثر گرما، کنده شدن و خرد شدن سنگ دانه ها و ... مربوط به قیر مصرفی می باشد. بنابراین شیمیدان ها سعی زیادی در بهبود خواص قیر دارند.
یکی از راه های اصلاح یک ماده، اضافه کردن مواد دیگر به آن می باشد مثل ساخت آلیاژ های گوناگون. پلیمرها از اولین مواد اصلاح کننده ای بودند که برای افزودن به قیر پیشنهاد شدند، چون منشاء پلیمرها و قیر، هر دو ماده خام واحدی می باشد (نفت). بنابراین ساختار اصلی آنها قابل مقایسه است.
با استفاده از فرایندهای شیمیایی می توان پلیمرهای جدید با خواص مطلوب تهیه کرد (تنوع). پلیمرها موادی پایدار و قابل بازیافت هستند و توجیه اقتصادی دارند و ما با تلاش فراوان توانسته ایم به فرایند تولید این محصول دست یابیم.
 
 

تماس با ما

address آدرس :
تبریز، بلوار ملت، نرسیده به پالایشگاه، کوی صنعتی توحید غربی 
tell تلفن :
09144131760
fax فکس :
4249096 (0411)
e-mail ایمیل :
info@tabriz-ebtekar.com

 

نظرات شما

مدیر سایت
اولین یاداشت در دفتر مهمان از طرف مدیر سایت به منظ...
دوشنبه ، 11 آذر 1392

آخرین اخبار

وب سایت شرکت تبریز ابتکار منتشر شد

خوشحالیم به اطلاع مشتریان و همکاران خود برسانیم، وب سایت رسمی شرکت تبریز ابتکار منتشر و از این پس در دسترش شماست.
این وب سایت جهت ارتقاء بهره وری و ایجاد ارتباط موثر و آنلاین با مشتریان و همکاران، طراحی شده و هدف...

حضور در نمایشگاه بین المللی تبریز

ماشین سازی تبریز ابتکار در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 94 در تبریز حضور خواهد داشت. ماشین سازی تبریز ابتکار در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 94 در تبریز حضور خواهد داشت. ماشین سازی تبریز ابتکار در تاریخ 12 اردیبهشت ماه 94 در...


ادامه اخبار »